Sigorta

Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 €uro Teminatlı)

Seyahat Sigortası, sigortalının yurtiçine veya yurtdışına seyahati sırasında sağlık sorunu yaşaması, kaza geçirmesi, sakatlanması, v.b. risklerini, seyahat poliçesini alırken belirlediği seyahat süresinde geçerli olmak üzere poliçesinin belirlenmiş teminat limitleri dahilinde kapsam altına alan bir poliçe türüdür.
Seyahat Sigortası alırken öncelikle; seyahat edeceğiniz coğrafi alanı, seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini, seyahat edecek kişi sayısını, bu kişilerin yaşlarını, cinsiyetlerini, sigortalıya yakınlık derecelerini ve poliçenizin teminat limitlerinin ve ödeyeceğiniz primin para birimini belirlemeniz gerekmektedir.
Yaptıracağınız seyahat sigortası ile hem vize alabilmenin ön koşulunu sağlamış olur, hem de seyahatiniz esnasında karşılaşabileceğiniz her türlü riske karşı önlem almış olursunuz.
Seyahatiniz esnasında gümrükten geçerken gümrük memurları sizden poliçenizi ibraz etmemizi isteyeceklerdir. Poliçenizi yanınızda bulundurmayı unutmayınız.
Yurtdışı seyahatleriniz için tüm Avrupa Birliği (Schengen )ülkeleri teminatı 30.000 Euro'ya denk, hastalık,kaza ve ölüm risklerini kapsayan kriterlere sahip olan seyahat sigortalarını kabul etmektedir.
Şirketimiz size seyahat sigortanızı sorunsuz hazırlayıp,ofisimizde elden yada kargo yolu ile teslim etmektedir.

 

Neden Sağlık Sigortası?

Sağlık sorunlarınızın ne zaman ve nerede ortaya çıkacağı hiç belli olmaz .

Seyahat Sağlık Sigortası ile yurtdışı seyahatlerinizde acil hastalık veya kaza sonucu oluşabilecek tedavi masraflarınızı karşılayabilecek bir poliçeye sahip olabilirsiniz..

Sigorta teminatınız, poliçenizin geçerli olduğu bölge, teminat limiti ve seyahat süresi içerisindeki hastalanma ya da kazaya uğramanız sonucunda gereken;

  • Ayakta Tedavi Harcamaları
  • Yatarak Tedavi Harcamaları
  • Vefat Halinde cenazenin yurda nakli veya yurt dışında da defin masraflarına ilişkin acil tıbbi yardım masraflarınızın %100 olarak karşılanmasını sağlar.

Teminatınız, poliçenizin geçerli olduğu seyahat ettiğiniz ülkenin gümrüğünden giriş yapılması ile başlar, Türkiye gümrüğünden giriş yapılması veya sigortanızın bitiş tarihinde sona erer.

Poliçenizin geçerli olduğu teminat süresi ve teminat limitleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Poliçe Süresi Teminat Süresi Teminat Ücret
1-7 GÜNLÜK SÜRE BOYU GEÇERLİ 30.000 EURO 8 EURO
8-15 GÜNLÜK SÜRE BOYU GEÇERLİ 30.000 EURO 10 EURO
1 AY SÜRE BOYU GEÇERLİ 30.000 EURO 18 EURO
2 AY SÜRE BOYU GEÇERLİ 30.000 EURO 25 EURO
3 AY SÜRE BOYU GEÇERLİ 30.000 EURO 30 EURO
6 AY SÜRE BOYU GEÇERLİ 30.000 EURO 40 EURO
1 YIL SÜRE BOYU GEÇERLİ 30.000 EURO 60 EURO